"Vytváření objektů vlastníma rukama přináší přetrvávající potěšení do mého života - práce s tvarem, tloušťkou a hloubkou; objevování vztahu mezi hranami a zakřivenými prostory, které definují; čerpání inspirací ze skrytých světů přírody, které zažehávají mou zvědavost a představivost.

Mé práce nezačínají na nepopsaném listu, ale vyvíjejí se z předchozích, následují experimenty s hmotami, odstraňování přebytečných fragmentů v dekoraci, volba povrchu i vhodné glazury.

Tak jak šel čas, zjistila jsem, že jsem nerada limitována jednou technologií. Dnes se pokaždé rozhoduji pro technologii, která nejlépe vyhovuje mému záměru, přičemž opatrně vážím funkční
a estetické výhody. Z nějakého důvodu stále většina mých nápadů volá po výpalu dřevem, nejen z důvodu výběru hmoty, teploty nebo barevné palety, ale také pro hloubku glazur a povrchové efekty, které redukční výpal v peci na dřevo nabízí.

Navrhuji své práce s ohledem na to, že teprve používáním oživí, stanou se součástí něčích denních nebo příležitostných rituálů."

Čajová moře

Čajová moře jsou buď modelována z plátů nebo točena na hrnčířském kruhu. Po přežahu na teplotu 1000°C, jsou glazována glazurami vlastní výroby z výhradně přírodních materiálů (šlemovky, živcové glazry, popelové glazury) a vypálena v peci na dřevo na teplotu 1260°C-1350°C.

Každý kus je originál, na přání je možno vytvořit moře, jež bude podobné vzhledu jiného čajového moře z této kolekce. Důležité pro výrobu moře na přání je zadání konkrétních rozměrů a to výšku, šířku, délku nebo průměr a výšku + fotku moře, jemuž má být podobné. Moře jsou vyrobena z kameniny nebo porcelánu.

V případě zájmu o vytvoření moře na přání mne kontaktujte na e-mail: mrandova@seznam.cz.